Zjarr në shkollën “Emin Duraku”, pezullohet mësimi

Mëngjesin e sotëm ka rënë një zjarr në kabinën elektrike në shkollën “Emin Duraku” në kryeqytet, çka ka shkaktuar edhe pezullimin e mësimit

Mëngjesin e sotëm ka rënë një zjarr në kabinën elektrike në shkollën “Emin Duraku” në kryeqytet, çka ka shkaktuar edhe pezullimin e mësimit. Menjëherë në vendngjarje mbërritën forcat e policisë dhe ato zjarrëfikëse që bënë të mundur normalizimin e situatës.

Mësohet se nxënësit në këtë shkollë gjatë dimrit janë ngrohur me anë të kaloriferëve dhe rezistencave dhe kjo dyshohet se ka shkaktuar mbingarkesë. Drejtuesit e shkollës kanë thënë se mësimi i turnit të dytë do të vijojë normalisht.

Zjarri nuk ka qenë i përmasave të mëdha, por tymi është përhapur në të gjithë shkollën, duke bërë që mësimi të pezullohet për turnin e parë.

Shkolla “Emin Duraku” ndodhet në zonën e Tiranës së Re pas stadiumit “Selman Stermasi”.

2,532 Lexime
8 vjet më parë