Modele maskash

Ja se cilat modele maskash u përshtaten më së shumti mësuesveArtikulli i mëposhtëm ju vjen në ndihmë duke listuar disa lloje maskash që mësuesit mund t'i përdorin gjatë orëve mësimore, duke qenë se ato tashmë janë bërë një gjë e domosdoshme. Edhe pse disa prej këtyre lloje maskash mund të mos gjenden në Shqipëri, të paktën njihuni me to.

Tashmë që vendosja e maskave është bërë e detyrueshme në ambientet e shkollës, ju si mësues jeni duke kërkuar për të gjetur maskat më të mira për t'ju përshtatur sa më mirë fytyrës tuaj. Ndaj nëpërmjet këtij artikulli, ne ju sjellim një listë propozimesh maskash më të përshtatshme që ju mund të zgjidhni për të përdorur në shkollë por dhe në ambientet e tjera.

 

 Mësoni, dashuroni, frymëzoni 

Kjo maskë është e adhurueshme, por më e rëndësishmja, përmban një filtër aktiv karboni dhe materiali nga i cili është bërë është i butë dhe nuk e vështirëson frymëmarrjen.

Maskë e personalizuar për fytyrën

Kjo maskë nuk kushton shumë për ta personalizuar dhe gjithashtu vjen me dy filtra falas. Fitore e dyfishtë. Sa i përket maskave të fytyrës për mësuesit, kjo maskë është një mundësi e shkëlqyeshme.

Gildan Reusable 3-Layer

Një tjetër maskë e shkëlqyer gjithashtu.Kjo maskë vjen ​​me paketimin 24 ose 48 maska, kështu që ju do të keni një numër të madh maskash të tilla për t'i përdorur për një kohë të gjatë.

 

Maskë e disponueshme për çdo fytyrë

Maskat e disponueshme për çdo fytyrë janë jashtëzakonisht të lehta, dhe ka të ngjarë të jetë opsioni më i lehtë për ta përdorur. Sidoqoftë, ri-veshja e këtyre shpesh nuk është e këshillueshme dhe ato padyshim nuk janë zgjidhja më e mirë për mjedisin.

Maskë prej pëlhure për të rritur

Kjo paketë me 2 maska, është e lehtë, e përballueshme dhe e përbërë nga material shumë i butë. Megjithëse L/XL është mjaft i madh, madhësia e të rriturve S/M duket se është një përshtatje e mirë për shumicën e njerëzve.

Maskë tepër e fortë

Kjo lloj maske ​​është veçanërisht e fortë për për t’u mbrojtur mirë. Por mënyra e lidhjes e bën këtë maskë tepër të lehtë për t'u rregulluar.

Maskëme “dritare” që pastrohet

Kjo maskë fytyre ka një dritare kundër mjegullës që do të ishte veçanërisht e dobishme për logopedët, mësuesit ndihmës të cilët punojnë me nxënësit me aftësi ndryshe ose për ata që thjesht duan t’i falin nxënësve të tyre sa më shumë buzëqeshje. Veçantia e kësaj maske është gjithashtu se “dritarja e saj” mund të pastrohet lehtësisht. 

 Maskë për dhënien e mësimit në dërrasë

Kjo është një maskë veçanërisht përmësuesit e klasave të dyta; kjo maskë është e lezetshme, funksionale dhe edukative. 

Maskë për fytyrën në logon e shkollës

Personalizoni këtë maskë fytyre me logone shkollës suaj ose blini një të thjeshtë. Është super e lehtë për ta mbajtur, ka rripa të rregullueshëm të veshit dhe përmban një xhep për futje filtri.

Përdorni maskën e mirësisë

Nuk ka dizajn më të mirë të maskës së fytyrës sesa me një mesazh për mirësinë. Ka edhe një xhep për një filtër, kështu që është një opsion i sigurt (dhe një zgjedhje shumë e përballueshme).

Maska me tre shtresa (5 paketa)

Këto maska ​​ janë mjaft të përballueshme, të rehatshme dhe nuk vështirësojnë frymëmarrjen. Ekziston edhe një ton ngjyrash dhe modelesh të lezetshme për të zgjedhur.

Maska për ripërdorimin me filtër

E lehtë, e qëndrueshme dhe e përbërë nga katër shtresa, kjo maskë është e shkëlqyeshme për përdorim të përditshëm. Ajo gjithashtu vjen me shumë filtra rezervë dhe mbrojtës të hundës, kështu që do ta përdorni për një kohë të gjatë.

Mburoja e fytyrës

Këto mburoja të fytyrës vijnë në një paketë prej 10 copë të tilla. Ato kanë një shtresë të shkëlqyeshme mbrojtëse. Ju mund ta vendosni atë me maskë ose pa maskë dhe përsëri do të jeni të siguruar që mos të shpërndani stërkla ose t’ju vijnë përballë të tilla.

Maskë me mbishkrimin "Mësues"

Kjo maskë është një e kuqe tërheqëse dhe ka një mbishkrim (Mësues) të përfshirë, i cili është shumë i lezetshëm. Gjithashtu përshtatet mirë dhe është tejet e rehatshme, ndërsa do ta mbajë formën edhe mbas larjes së shpeshtë që mund t’i bëni në shtëpi.

Përktheu: Marina Kërçeli

© Portali Shkollor- Të gjitha të drejtat e rezervuara. Ndalohet kopjimi pa lejen tonë.

6,083 Lexime
1 muaj më parë