Krijime

Poezi nga nxënësja Amantia Hoxhallari

Në këndin e nxënësit, të radhës do të sjellim disa poezi nga Amantia Hoxhallari, 12-vjeçarja nga Pogradeci e cila ka shumë pasion të shkruajë, e që deri më tani ka botuar dy libërtha të vegjël. Më poshtë mund të lexoni disa prej poezive të saj.

Amanta Hoxhallari lindi më 12 mars të vitit 2011 në një qytet të bukur, të quajtur Pogradec. Pasionin e saj për të shkruar e nisi herët, që në klasën e pestë, kur krijoi një poezi të suksesshme për atdheun e saj, Shqipërinë. Në 8 Shkurt të vitit 2023, botoi libërthin e saj të parë, duke vazhduar më pas me një seri libërthash të vegjël. Ajo mëson në shkollën “Kolë Koci” dhe është në klasën e 6-të.


©Portali ShkollorTë gjitha të drejtat e rezervuara. Ndalohet kopjimi pa lejen tonë.

3,304 Lexime
1 vit më parë