NJOFTIMI

Mundësi e re për maturantët, MASR: Në datat 7-9 korrik mund të plotësojnë formularët A1/A1Z

Për t’i dhënë ende një mundësi të gjithë të interesuarve që kanë përfunduar maturën dhe ende nuk kanë plotësuar formularët A1/A1Z, Ministria e Arsimit ka shtyrë afatin e aplikimit në datat 7 dhe 9 korrik.

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi nëpërmjet një statusi në Facebook bëri të ditur se për plotësimin e formularëve A1/A1Z është dhënë një tjetër mundësi mes datave 7 dhe 9 korrik.


Statusi i plotë i ministres Kushi: 

“Pas kërkesave të shumta të të interesuarve që kanë përfunduar maturën dhe ende nuk kanë plotësuar formularët A1/A1Z, i ftoj të shfrytëzojnë edhe një mundësi të re për të kryer këtë aplikim në datat 7 deri 9 korrik 2021. 

Suksese të gjithëve!”Formulari A1 

Formulari A1Z 

©Portali Shkollor Të gjitha të drejtat e rezervuara. Ndalohet kopjimi pa lejen tonë.  

1,048 Lexime
4 muaj më parë