UNIVERSITETI I SPORTEVE

Sportet, 150 fituesit në fakultetin e veprimtarisë fizike

Rezultatet e maturantëve në fakultetin e Veprimtarisë Fizike dhe Rekreacionit. Nga 188 kandidatë përzgjidhen 150 prej tyre. Datat e regjistrimit për fituesit në 2 dhe 3 shtator. Dokumentacioni i nevojshëm për regjistrim...

Universiteti i Sporteve në Tiranë ka publikuar listën e fitueseve në fakultetin e Veprimtarisë Fizike dhe Rekreacionit për vitin e ri akademik 2019-2020. Nga 188 kandidatë të cilët i janë nënshtruar konkursit, vetëm 150 prej tyre kanë arritur të kualifikohen për të nisur regjistrimet pranë këtij fakulteti. 


I pari në renditje ka grumbulluar plot 79 pikë, ndërsa i fundit ka arritur të kalojë pragun, me 45.5 pikë në total. Referuar listës së publikuar, vihet re se maturantët, rezultatet më të larta i kanë pasur në konkursin fizik të pranimit, ndërkohë mesatarja e gjimnazit e cila kishte 40% të peshës për kualifikim, në një nga degët e këtij fakulteti, është mjaft e ulët. 


Sa i takon periudhës së regjistrimit për kandidatët fitues në të gjitha fakultet e Universitetit të Sporteve, ato do të bëhen nga data 2 deri më 3 shtator. Oraret e regjistrimit do të jenë prej orës 08:00 deri më 16:00. Kandidatët që nuk paraqiten brenda këtij afati, do të humbasin të drejtën e regjistrimit dhe vendet e tyre zëvendësohen nga kandidatët e tjerë të cilët gjenden poshtë vizës së kuqe.


Në njoftimin zyrtar të universiteti saktësohen edhe dokumentacionet që duhet të dorëzojnë kandidatët fitues (personalisht ose nëpërmjet përfaqësuesit të autorizuar me prokurë) në Degën e Informacionit Studentor dhe Regjistrimeve. “Fotokopje e dokumentit të identifikimit (kartë identiteti ose pasaportë biometrike). Fotokopje e noterizuar të diplomës së Maturës Shtetërore së bashku me certifikatën e notave. Mandat arkëtimin e Tarifës së Regjistrimit të fituesve për Vitin Akademik 2019-2020”, sqaron njoftimi.

Nr.IDREZ. E KONKURSITPIKET E MESATARESTOTALI
1193625000066493079
219193910003157.52178.5
3192054000010601777
4192054000023601777
5192526600013552075
6191937900139601575
7192034100181571673
819050490000359.51372.5
9192134200321601272
10192829100006591271
11191705100072571471
1219194860001553.51770.5
1319175100003453.51669.5
14190810700150521769
15191807200076551469
1619312380001556.51268.5
17192428300069521668
18191938500038531467
1919121500002160767
20191807300125561167
2119252630027751.51566.5
22190504900040541266
23193220300164521466
2419193690002449.51665.5
2519193790008551.51465.5
26190504900039481765
2719193560023860565
2819255710000349.51564.5
2919203410000560464
3019125140007560464
31193343500056481664
3219193850003949.51362.5
3319372440001654.5862.5
34193625000125501262
35191936000134471562
3619242830006356662
3719312370011755762
3819263200004260262
3919180730004847.51461.5
4019193940044657.5461.5
4119282910000855661
42191807300165441761
43191936300267511061
4419070950005558361
4519193910026860161
4619193790054642.51860.5
4719372450003941.51960.5
4819101160012343.51760.5
4919193600034155.5560.5
50193123900014481260
5119180720018060060
5219372450018153.5659.5
5319203330000255.5459.5
5419193940036647.51259.5
5519193630015559.5059.5
5619203410004949.51059.5
5719050480011354.5559.5
5819193930012858.5159.5
5919193910032053.5659.5
6019193940046154559
6119362470001846.51258.5
6219193850000547.51158.5
6319170510006348.51058.5
6419193630024950.5858.5
65193123700134471158
6619193790053052658
6719101170008250858
6819170510015448.5957.5
6919312380009150.5757.5
7019070800008542.51557.5
71191937900527431457
7219193850001348957
7319170510019955257
7419223260007248957
7519193620033149857
7619242830015848.5856.5
7719193640007755.5156.5
78190504800049461056
7919170510011752456
8019322010000648856
8119050470007352456
8219292180005953356
8319101220000349756
84191959000010441256
8519362500037138.51755.5
8619362500012442.51355.5
8719193850004951.5455.5
8819335930008048755
8919312370012155055
90190504700158401555
9119180720038752355
9219170670009254155
9319193950014747754
9419193910038545954
9519292120006554054
9619121500022249.5453.5
9719203410017239.51453.5
9819193590002448.5553.5
9919060270003950.5353.5
10019213420044244.5953.5
101191937900501411253
10219213420046750353
10319195370002448.5452.5
10419382620000347.5552.5
10519205390006748.5452.5
10619193850009749352
10719121610002451152
10819193850008240.51151.5
10919312350002041.51051.5
11019170570002037.51451.5
11119081070001143.5851.5
11219193790038847451
11319195830003447451
11419193850003740.51050.5
11519193990025737.51350.5
11619193850000744.5650.5
11719193850007241.5950.5
11819193850008646.5450.5
11919195830005339.51150.5
12019161900001645.5550.5
12119111480003550050
12219292280013041950
12319292240011850050
12419111350026045550
12519175510005443.5548.5
12619213470034242.5648.5
12719335930007946248
12819046090031046248
12919193720000446248
13019193850008944448
13119170510018047148
13219252630025630.51747.5
13319111290002444.5347.5
13419193630016847.5047.5
13519232690025545.5247.5
13619193990005444.5246.5
13719193790042945.5146.5
13819170510012640.5646.5
13919252630009346.5046.5
14019193950027241.5546.5
14119170510015345.5146.5
14219193850004040.5646.5
14319195040013341546
14419213420022241546
14519111360003341546
14619111350034840646
147192526300024361046
14819194880003344.5145.5
14919252640002042.5345.5
15019194610002041.5445.5
Të skualifikuar
15119193850006645045
15219193930018740545
15319362500010836945
15419193940036544.5044.5
15519193850001743.5144.5
15619193850010542.5244.5
15719193950019837744
15819193800026142.5143.5
15919193850005242143
16019193930029240.5141.5
16119193850007437.5441.5
16219193630030340.5040.5
16319362490000534.5640.5
16419292180005833.5740.5
16519242830007838240
16619203500002138.5139.5
16719193950032236.5339.5
16819334320003136339
16919101120000337.5138.5
17019193850011332.5638.5
17119193790037534337
17219194880005230535
17319193580000333033
17419265350000925126Matura Shtetërore


(Portali Shkollor)

541 Lexime
11 muaj më parë